Zpátky do lavic

V pondělí 2. září se znovu otevřely dveře ZŠ a MŠ v Přáslavicích. Všichni žáci byli překvapeni už při vstupu do školní haly, protože ve škole během letních prázdnin probíhaly rozsáhlé rekonstrukce a mimo jiné na ně čekaly například nové moderní skříňky. Velké poděkování si zaslouží zejména paní školnice a paní učitelky, které se v přípravném týdnu ze všech sil snažily, aby se žáci mohli vrátit do čistého a krásného prostředí. Našim školákům už skončilo bezstarostné období letních radovánek, do školy se ale těšili.

“Nejvíc jsem se těšila na učení.” Dianka 1. třída

“Těšila jsem se na novou paní učitelku.“ Lenka 3. třída

“Nejvíce jsem se těšila na spolužáky a paní učitelku.” Vaneska 4. třída

Všimli si naši žáčci i nějakých změn?

“Máme nové umyvadlo a kachličky.” Alex 2. třída

“Moc se mi líbí nové skříňky.” Andrejka 4. třída

“Líbí se mi nové šatny a nové třídy.” Vojta 5. třída

Do školy se poprvé vydalo také 9 prvňáčků, kterým popřála krásný a úspěšný rok nejen paní ředitelka Eva Šrámková, ale také starostka naší obce Jitka Ivanová a dále starosta obce Svésedlice Lubomír Konar. Prvňáčci na památku od obce dostali žlutá trička Přáslavický prvňáček, škola jim darovala balíčky plné školních pomůcek a paní učitelka každému z nich předala i pamětní medaili. A my už se všichni těšíme na to, jak se jim bude ve škole dařit.

Mgr. Monika Kolouchová, třídní učitelka 1. třídy