Učíme se doma

Od 11. března vláda kvůli prevenci proti šíření koronaviru uzavřela všechny školy, další den dokonce vyhlásila nouzový stav. Nikoho z nás by asi nenapadlo, že nás čeká dlouhá domácí výuka. Přestože to pro žáky a jejich rodiče není jednoduché, snažíme se zvládat celou situaci s nadhledem a dětem učení doma alespoň trochu zpříjemnit. Na stránkách školy najdou žáci týdenní plány, zajímavé odkazy a materiály k novému učivu. Své znalosti procvičujeme díky online testům a dalším úkolům, které hodnotíme slovně i známkami. Díky tomu všichni ví, jak učení zvládají, případně co je potřeba zlepšit. 

V 5. třídě probíhají každý týden online hodiny, ve kterých si naši páťáci opakují český jazyk, matematiku a anglický jazyk. V ostatních třídách se také pravidelně setkáváme online a probrané učivo společně procvičujeme. Ale hlavně se zase všichni rádi vidíme! Od 25. května se budou moci žáci zapojit do vzdělávacích aktivit v naší škole. V září už se určitě sejdeme v plném počtu a snad už roušky nebudou zakrývat radostné tváře našich žáků, kteří už se jistě moc těší zpátky do lavic! 

Vašík (1. třída): ,,Úkoly mě nebaví, ale plním je. Baví mě online hodina. Nejvíc se těším na děti a paní učitelku.”

Mockrát děkujeme všem žákům a rodičům za spolupráci při domácí výuce!