Oslavy lesa

V pátek 4. října se žáci naší školy zapojili do akce Oslavy lesa na Floře, která se konala v Rudolfově aleji a na všechny zúčastněné čekalo zábavně-poučné dopoledne s lesní tematikou. Lesníci připravili pro děti spoustu her, soutěží a úkolů, při kterých jim prezentovali péči o les a přírodu Olomouckého kraje. Na stanovištích si žáci vyzkoušeli sázet stromky, pracovat se dřevem, rozeznávat houby, stromy a lesní zvířata. A nezůstalo jen u obrázků, protože spoustu zvířat mohli spatřit i naživo. A to například některé dravce, přes sklo nahlédli do včelího úlu se včelí královnou nebo si pohladili bloodhounda – psa, který má ty nejlepší stopařské schopnosti a je využíván při záchraně a vyhledávání osob.

Společnými silami jsme také s předstihem vyrobili plakát plný obrázků a přírodnin, který zachycoval práci lesníků během celého roku. Takže už dobře víme, jak velkou zodpovědnost mají lesníci a vlastníci lesů. Při odchodu nám zahráli myslivečtí trubači, se kterými máme fotku na památku. A tak jsme si všichni odnesli nejen spoustu zážitků, ale i znalostí, které se nám během školního roku určitě budou hodit.