Kdo si hraje, nezlobí!


Naše základní škola se letos zapojila do projektu deskových her a zábavné logiky. Deskové hry jsou určeny pro žáky, kteří po vyučování navštěvují školní družinu. Scházíme se každé úterý a kroužek zahajujeme představením nové deskové hry. Vysvětlíme si pravidla, potom se rozdělíme do tří skupin a pustíme se do hraní. Hrajeme nejen klasické deskové hry (např. Dámu nebo Člověče, nezlob se), ale také hry vzdělávací (Cestujeme po hradech a zámcích, Moje první Česko, Umí prase létat?, Brainbox).
Máme také hry zaměřené na finanční gramotnost (Obchod, Monopoly) a hry oddechové, u kterých se odreagujeme a pobavíme. Víme, že na konci kroužku se musí hry pečlivě uklidit, aby už byly připraveny na naše další setkání.

A proč chodíme do deskových her rádi?
„Protože máme nové dobré hry.“ Honza
„Protože se naučíme nové hry, máme hodnou paní učitelku a je tam legrace.“ Tamarka
„A nejlepší hra byla zatím Cestujeme po hradech a zámcích.“ Šimon

Mgr. Monika Kolouchová