Světýlková slavnost


Děti i dospělí se v úterý 5. listopadu sešli před ZŠ A MŠ v Přáslavicích, aby se pobavili při Světýlkové slavnosti. Cestou na hřiště nás doprovázely písně ze Včelích medvídků a na cestu nám svítily pestrobarevné lampiony, lucerny a baterky. Počasí nám příliš nepřálo, ale přesto byl náš průvod
početný, a tak naše světýlka rozzářila zamračenou večerní oblohu. Pro žáky ZŠ si paní učitelky připravily zajímavý program. Jednalo se o světelnou cestu, kterou museli žáci bez světel úspěšně projít. Přivítala je polní myška, která seznámila děti se všemi úkoly, které na ně během cesty čekaly.

U moudré vědmy žáci pomocí hmatu poznávali předměty, které jsou spojeny s podzimem (pavouk, dýně, netopýr, jablko…), vyzkoušeli si s přesností házet světelnou koulí do kulatých obručí, odpovídali
také na podzimní znalostní kvíz a v neposlední řadě měli za úkol najít světelné kamínky, které lemovaly naši tajemnou lesní stezku. Na konci se ve tmě podepsali na kouzelnou listinu a dostali sladkou odměnu. Pro malé i velké byly připraveny dobroty z udírny, punč a čaj. Nakonec zářily nejen
naše lampiony, ale i šťastné tváře všech zúčastněných.