Nezapomínáme

Žáci páté třídy, společně s p. učitelkou Mgr. Lenkou Tozziovou, uspořádali v prostorách školy výstavu k 30. výročí Boje za svobodu a demokracii. V průběhu měsíce listopadu nosili do školy staré hračky, knihy a jiné, mnohdy vzácné a zajímavé předměty z doby před „Sametovou revolucí “.

Pro žáky, kteří o 17. listopadu ví pouze ze školy nebo z doslechu, byla praktickou ukázkou a názorným připomenutím doby, ve které vyrůstali jejich rodiče a prarodiče. Připomněli jsme si to, na co už se trošičku zapomíná. Tedy události, které odstartovaly nový život v naší demokratické zemi. Výstavu si měli možnost prohlédnout také rodiče žáků v době konzultací dne 19. 11. 2019. Děkujeme všem žákům, rodičům a zaměstnancům školy za zapůjčení exponátů.