OCHUTNÁVKA EXOTICKÉHO OVOCE

V rámci projektu „Ovoce a zelenina do škol“ jsme obdrželi několik druhů exotického a prémiového ovoce a zeleniny. Každé třídě byla připravena ochutnávková bedýnka, společně s Bovýskovou mapou, na které jsme si ukázali, z jakých kontinentů exotické druhy pochází a jak velkou vzdálenost musely překonat, aby se k nám do Česka dostaly.
Ochutnali jsme avokádo, nashi, mango, granátové jablko a ze zeleniny například bílou ředkev. Žáci jednotlivé druhy pojmenovávali, četli si o nich a ochutnávali je. Později je také zkoušeli rozpoznat se zavázanýma očima. Nejvíce dětem chutnalo mango, nejméně avokádo. V první třídě jsme ovoce
využili i při hře na obchod. Vysvětlili jsme si, proč je exotické ovoce dražší než naše domácí a snažili jsme se vymyslet různé možnosti, co všechno si můžeme za své „kapesné“ zakoupit.