ICT klub – robotické stavebnice


Robotické stavebnice aneb učíme se programovat hravou formou!  Pro naše žáky máme ve škole další novinku a tou jsou robotické stavebnice „Intelino smart train“ a „LEGO Boost“. Robotické stavebnice jsou výborným motivačním didaktickým prostředkem, díky kterému se naši žáci učí kombinovat konstrukční a elektronické prvky stavebnice, které v sobě integrují senzory řídící jednotky spolupracující s ICT (tablet, počítač). Žáci se tímto způsobem učí jednoduchému programování, práci s tabletem, konstrukce pomocí návodů a propojování jednotlivých stavebnic s tablety. Robotickou stavebnici „Intelino smart train“ žáci mohou ovládat na dálku přes aplikaci nebo trať upravit pomocí senzorů, které udávají směr vlaků bez využití tabletů. Stavebnice „LEGO Boost“ není pouze obyčejným legem. Žáci totiž staví podle aplikace, která jim dává přesný návod pro skládání jednotlivých částí lega, aby mohli vytvořit konkrétní stavbu. Robotické stavebnice nám zpestřují výuku v pracovních činnostech v rámci konstrukčních činností a práci v ICT kroužku.