ŠKOLNÍ JÍDELNA

školní jídelna je situována v blízkosti Základní školy a Mateřské školy – v budově OU Přáslavice

Informace pro strávníky :

Od srpna 2023 jsme přešli na nový stravovací systém pro odhlašování a přehlašování stravy www.strava.cz (výběr jídelny : 11348). Do nového systému se lze přihlásit přes www stránky nebo si stáhnout aplikaci strava.cz. Přihlašovací údaje obdržel každý strávník mailem (prosím o překontrolování i spamové složky), v opačném případě prosím kontaktujte vedoucí školní jídelny.

Kapacita ŠJ je 300 strávníků, tudíž plně uspokojuje potřeby školy. Stravují se v ní také zaměstnanci OÚ Přáslavice, cizí strávníci, děti z MŠ Mrsklesy a děti z dětské skupiny Přáslavice. Prostory ŠJ jsou po celkové
rekonstrukci a vyhovují všem hygienickým a bezpečnostním požadavkům.

Informace pro strávníky
Po odevzdání přihlášky ke stravování je žák/dítě automaticky přihlášen ke stravování po celou dobu školní docházky v ZŠ a MŠ Přáslavice. Případné změny je potřeba hlásit vedoucí ŠJ mailem, osobně nebo
telefonicky. Stravné bude hrazeno inkasním příkazem z vašeho účtu na účet ZŠ č. 181686119/0300 nejpozději k 30. dni daného měsíce na měsíc následující. Obědy si odhlašujete elektronicky přes portál: www.strava.cz do 11:30 hodin daného dne na následující pracovní den.

Pro výdej stravy žákům ZŠ ve školní jídelně je potřeba si zakoupit identifikační čip. Cena čipu je 100Kč.  V případě onemocnění dítěte vydáváme oběd do jídlonosiče v době od 11.00 do 12.00 hodin pouze první den nemoci. Další dny je povinností rodiče dítě ze stravy odhlásit, pokud tak neučiní, bude mu účtována plná cena oběda (tzn. včetně režií). Bližší informace o provozu ŠJ, přihláškách, odhlašování stravy i způsobech platby stravného naleznete ve vnitřním řádu školní jídelny.

Přeplatky
Případný přeplatek vám bude odečten při platbě v dalším měsíci. Tzn. obědy odhlášené např. v lednu, sníží platbu za obědy na únor. Strávníkům, kteří ukončili stravování ve školní jídelně ( týká se dětí 5.tříd
odcházejících na jinou školu) se přeplatek za měsíc červen vrací nejpozději do 31. 8. na účet strávníka. Kdo účet nemá a platí v hotovosti, může si přeplatky vyzvednout osobně v kanceláři vedoucí ŠJ.
Ostatním strávníkům se automaticky převede přeplatek stravného na měsíc září.

INFORMACE KE ŠKOLNÍMU STRAVOVÁNÍ

Cenu stravy, dle ročníku narození stanovuje „ Vyhláška č. 107/2005 Sb. O školním stravování.

Subjekt Telefon E-mail
Školní jídelna 737 403 313