Hrajeme si v družině

S obnovením prezenční výuky ve škole se děti vrátily i do školní družiny. I když jsou nyní děti rozděleny na skupiny, snažíme se jim zajistit zábavný program. Dětem při distanční výuce velmi chyběl kontakt s kamarády, a tak si teď společná odpoledne v družině moc užívají a hrají si spolu, co to jen jde. Často tak upouští uzdu své vlastní fantazii a vymýšlí si nové hry. Nicméně, už tradičně je u nás největším hitem stavebnice LEGO, která se těší dlouhodobé oblibě a děti společně staví velkolepé stavby. Dále hrajeme deskové hry, u kterých se nasmějeme, ale naučíme se i něco nového. Některé děti také rády kreslí a vyrábí, takže nám pomáhají se zimní výzdobou školy. Vzhledem k tomu, že jsou děti v družině rozděleny, a jsou tak v menším počtu, lze nyní využívat i interaktivní tabule, takže děti mohou hrát interaktivní hry, dívat se na videa, či kreslit na tabuli.

Těšíme se na projektové dny, které jsme prozatím museli přesunout a snad se brzy vrátíme do ,,normálního“ režimu J