Mikulášská nadílka

Jako každý rok, se v naší škole slavil svatý Mikuláš. V letošním roce ale probíhala Mikulášská nadílka netradičně. Vzhledem k opatřením vlády, nám nebylo umožněno, aby Mikuláš s čertem a andělem obešel všechny třídy s balíčky. Nicméně, jako třídní učitelky jsme se rozhodly tuto radost a tradici dětem neupřít. Proto se pedagožky v naší škole společně s dětmi převlekly za čerty a anděly, abychom navodili správnou atmosféru. Ve třídách bylo spoustu čertic a čertů, občas se objevil i nějaký andílek. Mikuláše jsme však měli jen jednoho! Ten, schovaný pod rouškou, nebyl odhalen a rozdal dětem balíčky, které nám připravily paní kuchařky v jídelně. Mikulášskou nadílku si poté každá třída pojala po svém.  Ve třídách se pouštěly vánoční koledy, říkali jsme básničky, které měli děti nachystané již na víkend, voněly perníčky a cukroví, vyrábělo se, malovalo nebo probíhala společná vánoční výzdoba třídy.

I přesto, že proběhl Mikuláš netradičně, jsme si to všichni užili!