Ochutnávka exotického ovoce

I v letošním školním roce proběhla v rámci projektu Ovoce do škol ochutnávka exotického a prémiového ovoce a zeleniny. Děti se díky tomuto programu seznámily s méně obvyklými plody z celého světa.

Pro prvňáčky a druháčky byla připravena ochutnávková bedýnka a také Bovýskova mapa, na které jsme si ukázali, odkud exotické druhy ovoce pocházejí a jakou dálku musejí překonat, aby se dostaly na náš stůl.

Ochutnali jsme granátové jablko, avokádo, mochnu, kiwi, bílou ředkev a mango, které dětem chutnalo nejvíce, naopak avokádo u dětí velký úspěch nemělo. Exotické ovoce jsme rovněž využili ke hře na obchod a vysvětlili si, proč je dovážené ovoce dražší než tuzemské.

Děti tento projekt velmi zaujal a ocenily, že mohly ochutnat i cizokrajné druhy ovoce.