Škola nanečisto 16. 2.

Opět po roce jsme u nás ve škole přivítali neobvyklou návštěvu – naše předškoláčky, kteří se v září chystají do 1. třídy. Ač mnoho z nich zrovna skolily neštovice, i tak se našlo 13 statečných, kteří si přišli vyzkoušet, jaké to je, být školákem.

Hlavním tématem celé hodiny byla zima. Při vstupu do třídy tak děti musely říct kouzelné slovo, které se vztahuje k tomuto ročnímu období. Poté dostaly průkazku, do které si nalepovaly body za všechny splněné úkoly. Následovalo povídání o školních pomůckách – co takový školák potřebuje? Děti to moc dobře věděly a do aktovky naskládaly všechny důležité věci. Dále nám děti ukázaly, jak umí slabikovat slova a určovat v nich počet slabik, vyzkoušely si uvolňovací cviky a počítání do pěti.

Na závěr si děti vyrobily malé sněhuláčky, které si mohly odnést domů společně s medailí a omalovánkami. Všichni budoucí prvňáčci byli moc šikovní a zaslouží si velikou pochvalu! Už se těšíme, až k nám do školy v září nastoupí! 🙂

Lenka Tozziová, Magdaléna Piňosová